• piotrek@webs.com.pl
  • home
  • sitemap

Program mailignowy WEBs Mailer

 

Słowo wstępu

 

   Przy obecnym stopniu informatyzacji powszechne staje się komunikowanie za pomocą programów pocztowych.
   Poprzez korespondencje e-mail możliwe jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców w krótkim czasie przy niewielkim nakładzie pracy i środków finansowych. Firmy korzystające z powyższej formy reklamy przedstawiają w treści maili swoją ofertę, a także informacje o aktualnych promocjach i nowościach. Zintegrowany system mailingowy z stroną firmy stanowi nieocenione narzędzie eMarketingu. Pozwala na zwiększenie oglądalności serwisu w dużo większym zakresie niż inne formy reklamy.
   Dobrze prowadzony newsletter zapewnia zwiększenie oglądalności stron internetowych i przywiązanie użytkownika do serwisu, a w rezultacie do podniesienia rankingu i miejsca w wyszukiwarkach.
   Rola wysyłanej korespondencji jest więc znacząca. Systemy poczty e-mail ogólnie dostępne, mimo, że służą do wysyłania maili, mają znaczne ograniczenia (np. max wysyłanych maili nie może przekroczyc 300 jednorazowo), które uniemożliwiają sprawne prowadzenie newsletterów. Rozwiązaniem stanowią systemy, które pomijaja powyższe ogranicznia, jak również mają możliwość personalizacji adresatów do których jest kierowany biuletyn.

WEBs Mailer

 

   Duże zapotrzebowanie na systemy wspomagające komunikację pomiędzy firmą, a ich klientami sprawia, że na rynku jest dużo systemów do wysyłania poczty. Jednakże są one w przeważającej większości nie dostosowane do potrzeb nabywcy. Dlatego też, przeprowadziliśmy wiele rozmów, głównie z osobami zajmującymi się marketingiem oraz właścicielami firm, aby możliwe było wykonanie systemu mailingowego będącego dużą konkurencją dla komercyjnych aplikacji o podobnych założeniach. Ciągły kontakt z osobami zainteresowanymi opisywanym produktem sprawia, iż system jest wciąż rozwijany w sposób, aby jak najlepiej spełniał ustalone założenia.

 

Podstawowe założenia

 

   Głównym celem, jaki miał spełniać system w początkowej fazie jego realizacji było gromadzenie adresatów oraz wysyłanie do nich newsletterów. Szybko jednak okazało się to niewystarczające. Powstała potrzeba użytkowa definiowania szablonów wysyłanych wiadomości e-mail (tzw. templatek) oraz prawna, która związana jest z rozsyłaniem spamu (niechcianej poczty). Należało wówczas wbudować narzędzie, dzięki któremu klient może wyrazić zgodę na otrzymywanie maili lub przeciwnie - zrezygnować z newsletterów. Kolejne założenia realizowane w programie przyniosły: personifikację (poprzez predefiniowane tagi użyte w treści maili), utworzenie grup mailingowych, wprowadzenie FTP do upload‘u zdjęć (w treściach maili możemy wysyłać grafikę) oraz obecnie najważniejszą funkcję - generowanie formularzy, aby dać możliwość bezpośredniego zapisania się klienta na newsletter z poziomu dowolnej strony www (generowany kod formatki do umieszczenia na stronie). Przez cały czas powstawania założeń, były takie, które stanowią stały element w programowaniu: prosta i intuicyjna obsługa systemu oraz odporność na tzw. złośliwego użytkownika systemu.

 

Funkcje systemu

 

Funkcja WEBs Mailer v.1.02 WEBs Mailer Pro v.1.02
Dostęp tylko po zalogowaniu TAK TAK
Nieograniczona ilość wysyłanych newsletterów TAK TAK
Nieograniczona ilość tworzonych templatek TAK TAK
Nieograniczona ilość grup mailingowych TAK TAK
Nieograniczona ilość adresatów TAK TAK
Dostęp tylko po zalogowaniu TAK TAK
Możliwość tworzenia formularzy (integracja ze stroną www)   TAK
Wysyłanie przez mail() TAK TAK
Wysyłanie przez SMTP TAK TAK
FTP (import zdjęć które są umieszczane w mailu) TAK TAK
Import adresatów z pliku .csv TAK TAK
Import adresatów z bazy MySQL   TAK
Import adresatów z bazy PostgreSQL   TAK
Wysyłanie w tle TAK TAK
Personalizacja maili TAK TAK
Dokończenie wysyłki w przypadku błędów serwera TAK TAK
Możliwość zmiany skórki programu TAK TAK
Wysyłanie potwierdzeń zapisania na newsletter TAK TAK
Wysyłanie tzw. maila testowego przed właściwą wysyłką TAK TAK
Informowanie na e-mail o nowym adresacie TAK TAK
Tworzenie zapytań ofertowych (zgodnie z art.4 i art.10 ust. 2 ustawy z 18.07.2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną) TAK TAK

 

Screenshots programu

 

Planowana modernizacja

 

- moduł statystyk
- wysyłka o określonej godzinie
- nowe skórki programu

 

Więcej informacji...

 

W celu chęci kupna programu, pytań lub sugestii prosimy o kontakt na adres piotrek@webs.com.pl

Aktualny PageRank strony webs.com.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO